Veles Web

Hostinger Hosting – Najlepši pomer ceny a výkonu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Čo je to hosting sme si povedali minule (link na minulý článok). Dneska sa pozrieme na jedného poskytovateľa hostingu. Je ňou firma Hostinger, Založená bola v roku 2004 v Litve. Od tej doby pôsobí v 41 krajinách a má 29 miliónov aktívnych používateľov. Ic najsilnejším produktom, ako už názov naznačuje, je hosting (miesto na serveri). Poskytujú až 7 druhov hostingov. My sa pozrieme a porovnáme dva, ktoré by Vás mali najviac zaujímať. Sú nimi Zdieľaný hosting a Cloud hosting.

 

Filozofia Hostingeru bola vždy rýchlosť serverov. S globálnym priemerom nmenej ako 140ms a s odozvou 10ms od Európskych serverov v rámci Európy. Pre porovnanie, žmurknutie trvá 400ms. 

 

Zdieľaný hosting

Zdieľaný znamená to, že miesto na jednom serveri nie je len vaše, ale zdieľate ho s ďaľšími zákazníkmi, ktorí tiež využívajú zdieľaný hosting. Výhodou takéhoto hostingu je jednoznačne nižžšia cena. Na druhej strane prichádzate o zdroje ako úložný priestor alebo hardwarové vybavenie serverov. To býva pri zdieľaných hostingoch trochu slabšie (nie však nekvalitné!) Pre 75% používateľov a pre 99% reprezentačných webov zdieľaný hosting na Hostingery viac než postačuje.

Tu by mohol byt button alebo podobne, aj s fotkou nejakou, s mojim linkom na ich hosting

 

 

Cloud hosting

Cloud hosting na druhej strane zmaneá to, že Vám umožnuje čerpať zdroje z viacerých serverov. Tie sú prepojené tak, aby zabezpečili čo najväčší výkon a 100% up time (bez žiadnych výpadkov). S cloud hostingom máte k dispozícii viacej zdrojov a väčší výkon, avšak aj cena je vyššia. Tento produkt je vhodný pre webstránky s obrouskov návštevnosťou a väčšie e-shopy.

Tu by mohol byt button alebo podobne, aj s fotkou nejakou, s mojim linkom na ich hosting

Na zhrnutie, pre väčšinu používateľou bude stačit zdieľaný hosting. Ten od Hostingeru Vám zabezpečí posľahlivosť a vysoký výkon za cenu na spodnej hranici škály ostatných poskytovateľov. Keďže Hostinger používame aj my, môžeme ho vrelo doporučiť.