Spravili ste rozhodnutie, že chcete prezentovať svoje podnikanie aj webstránkou. Rozhodli ste sa ušetriť peniaze a spraviť si webstránku sami. Prvým krokom je vybrať si CMS (content management systém), resp. platformu, na ktorej bude Vaša webstránka bežať. Pozrieme sa na niekoľko platforiem, na ktorých si viete vytvoriť webstránku. Sú nimi WordPress.org, WIX, Shopify a Shoptet.
Shoptet
Shooptet je pôvodom česká spoločnosť, zaoberajúca sa „krabicovými“ riešeniami e-shopom. Samotná dizajnová stránka je obmedzená na šablńy a ich jemné dizajnové úpravy. Samotná podstata Shoptetu je ale v jeho jednoduchosti používania a ovládania backendu. Výhodou je rozhranie v slovenskom jazyku a slovensky hovoriaca podpora.
Shopify
Dalo by sa povedať, že Shopify je zahraničná verzia Shoptetu. Rozdiel medzi týmito dvoma platformami je na prvý pohľad minimálny. Medzi najväčšie patrí množstvo aplikácií a šablón, ktoré môžete pre Shopify použiť. To Vám dáva viacej možností, ako customizovať vzhľad a zákaznícky zážitok. Nevýhodou je, že celá platforma je v anglickom jazyku.
WIX
Wix je služba, na ktorej si viete vytvoriť vlastnú webstránku pomocou drad and drop editoru. Je to najjednoduchší spôsob ako si vytvoriť 100% unikátnu webstránku. Doménu aj hosting majú zakomponovaný v cene. Či už potrebujete vytvoriť reprezentačnú webstránku alebo e-shop, s WIXom by to mal zvládnuť skoro každý. Webstránky www.wix.com sú vytvorené ich vlastným systémom, aby ukázali, ako spolahlivo vie pracovať.
WordPress.org
WordPress je najpoužívanejšia platforma na tvorbu webstránok. Avšak používanie je pokročilejšie, preto tento CMS nie je vhodný pre úplnych začiatočníkov ani technologicky menej zdatných ľudí. WordPress.org je open souce software, to znamená, že je úplne zdarma a ktokoľvek vie tvoriť aplikácia a témy, ktoré fungujú na tejto platforme. To Vám dáva takmer neobmedzené množstvo možností ako upravovaž Vašu webstránku. Predtým, než však môžete začat využívať WordPress, potrebujete si zakúpiť doménu a hosting. (linky) Tie však už zdarma nie sú. Treba tiež spomenúť aj to, že narozdiel od predošlých systémov, WordPress.org nie je editor. Treba využiť nejakú z aplikácií.